Pátek, 7 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodySyrah aneb proč ochutnat tuhle specifickou odrůdu vinné révy?

Syrah aneb proč ochutnat tuhle specifickou odrůdu vinné révy?

Určitě se mezi vámi nachází mnoho profesionálních i amatérských vinařů, kteří jsou experty nejenom na tradiční české odrůdy, ale také na vína zahraniční. Zajímavou pozici na tuzemském trhu zaujímají vína z Bulharska a konkrétně odrůda Syrah.

Ta je hodně specifická, a i přes svou vynikající chuť a dobré vlastnosti není mezi českými konzumenty a vinaři tolik oblíbená. Pojďme se na tuto odrůdu vinné révy podívat podrobněji.

Odkud Syrah pochází?

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale odrůda Syrah původně nepochází z Bulharska, přesto že je zde pěstována v hojném množství. Původně se ovšem pěstovala v severní části údolí Rhóny ve Francii, odkud se díky velké oblíbenosti rozšířila prakticky do celého světa. Dokonce se v současné době jedná o šestou nejvíce pěstovanou odrůdou vinné révy. Mezi další velmi populární odrůdy se řadí například Chardon, Cabernet nebo Merlot.

V čem je jeho síla?

Velké množství příznivců si odrůda Syrah získala především díky plné a intenzivní chuti, v níž je cítit nádech borůvek, švestek a dokonce fialek. Takovouto jedinečnou kombinaci vám nabídne opravdu málo vín na světě. Vinaři si kromě toho pochvalují také střední taniny se znamenitými nuancemi červeného masa, tabáku a černého pepře. Pro vaši pohodlnost si vína odrůdy Syrah můžete zakoupit v BB, což znamená Bag in Box.

Kde tato vína zakoupit?

Bulharské odrůdy vína byste měli nakupovat pouze ve specializovaném obchodě, kde se můžete spolehnout na kvalitu prodávaných nápojů. Kromě již zmiňovaného vína Syrah je možné zakoupení například odrůd Melnik, Misket, Rubín nebo Mavrud či Gamza. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout z pohodlí vašeho domova na internetových stránkách. V klidu si tak vyberete nejlepší víno podle vašich představ, které si následně objednáte.

Pokud byste chtěli ochutnat specifickou odrůdu vína s plnou ovocnou chutí, pak není lepší volby, než kterou nabízí odrůda Syrah. Ochutnejte vynikající červené víno vyráběné v Bulharsku.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper