Pátek, 7 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
CestováníPraha není jen o rušném víru velkoměsta, ale hodí se i jako...

Praha není jen o rušném víru velkoměsta, ale hodí se i jako dovolená pro rodiny s dětmi

Když se řekne Praha, každý z nás si jistě představí historické centrum plné památek a kultury. Například Pražský Hrad, Karlův most, Václavské a Staroměstské náměstí, orloj a mnoho dalších, kam každým rokem proudí davy turistů. Ovšem ruch a davy lidí není to jediné, co naše hlavní město nabízí. Lze tu najít krásná místa připomínající venkov či levné ubytování v Praze.

Chuchelský háj vás nadchne

Háj se nachází v Chuchli, přesněji mezi Malou a Velkou Chuchlí. Rozloha háje je 150 hektarů a obklopují jej krásné lesy, ale i úctyhodné skály. Můžete se zde vydat na naučnou stezku se čtrnácti zastávkami, která začíná u zastávky Hlubočepy. Dalším cílem vhodným zejména pro děti, je malá zoo, hřiště a možnost přijet na kole či koloběžce.    

Hostivařský lesopark

Hostivař nabízí krásný lesopark s rozlohou 194 hektarů. Vznikl již v šedesátých letech jako rekreační místo pro Jižní Město. Najdete tu několik odpočinkových stanovišť, hřišť pro děti a mnoho jiného. Využít můžete i okolní cyklotrasy, turistické stezky a naučnou stezku Povodím Botiče.  

Prokopské údolí vás bude fascinovat

Prokopské údolí se řadí mezi nejkrásnější místa na území Prahy, které patří mezi chráněnou oblast již od roku 1978. Kaňon zde dosahuje hloubky až 70 metrů. Mimo krásných jezírek a skalních výběžků, lze navštívit i naučnou stezku, která vede z Butovic a napojuje se na stezku Řeporyje-Hlubočepy Údolím Dalajského potoka. 

Procházka do Stromovky

Park nazývaný Královská obora najdete vedle holešovického Výstaviště. Park nabízí spoustu místa k odpočinku, travnaté plochy a rybníky. V parku je několik asfaltových cestiček, které můžete využít k procházce či bruslení. A pokud rádi ležíte na sluníčku, vezměte si deku, koš plný dobrot a užívejte si volné chvíle.

I zde ve velkém městě je možnost zajít si do přírody a užít si dovolenou a chvíle s rodinou. Ubytování v Praze je také pestré a výběr je opravdu široký.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper