Pátek, 7 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPozor na dopravní omezení na Hlávkově mostě

Pozor na dopravní omezení na Hlávkově mostě

Jakkoliv jsou opravy komunikací nutné, řidičům vždy komplikují život. Na jeden z takových úseků je nyní potřeba upozornit v souvislosti s novým povrchem na Hlávkově mostě, přičemž práce jsou zde vzhledem k rozsahu rozděleny celkem na čtyři etapy. Pojďme se podrobněji podívat na to, co byste zde měli jako motoristé čekat.

První etapa začíná 15. března a končí 4. dubna

První etapa v uvedených termínech, tedy od 15.3. do 4.4. se týká úseku Ostrov Štvanice – Wilsonova, konkrétně pak v prostoru tramvajové zastávky. Tyto změny samozřejmě bere v úvahu také dopravní značení v Praze. V případě této první etapy, která už aktuálně probíhá, je uzavřen pravý pruh ve směru do centra. Provoz je v tomto případě ale zachován ve dvou jízdních pruzích, kdy jeden z jízdních pruhů je veden přes tramvajovou zastávku. Těšnov. Zastávka na Těšnov je přitom dočasně zrušena, proto ji tramvaje pouze projíždějí.

Další etapy prací

V rámci dalších etap pak budou stavební práce rozšířeny na další úseky komunikace, která prochází celkovou rekonstrukcí, konkrétně se pak jedná o předlažbu povrchu vozovky. Tyto další etapy jsou následující:

  • 2. etapa – 5. dubna až 18. dubna
  • 3. etapa – 19. dubna až 2. května
  • 4. etapa – 3. května až 13. Května

Ve 2. etapě bude uzavřen levý jízdní pruh ve směru do centra. Provoz však zůstává opět v obou směrech ve dvou pruzích, kdy jeden vede přes tramvajovou zastávku Těšnov a kdy stejně jako u první etapy platí také informace o dočasně zrušené zastávce směrem na Těšnov. Odborná firma zajistí vždy příslušné dopravní značení. Ve 3. etapě pak bude přetrvávat uzavírka levého jízdního pruhu ve směru do centra, přičemž provoz bude zachován ve dvou jízdních pruzích, kdy jeden povede po tramvajovém tělese. Ve 4. etapě bude uzavřen pravý jízdní pruh a doprava bude zachována ve dvou jízdních pruzích, jeden veden po tramvajovém tělese.

Zdroj / foto: tsk-praha.cz

Předchozí článekPořiďte si krásný altán, v němž budete moci trávit čas od začátku jara do konce podzimu
Další článekPraha není jen o rušném víru velkoměsta, ale hodí se i jako dovolená pro rodiny s dětmi

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper