Úterý, 28 března, 2023
novinky

Zaměřeno na pozemek

Redakce doporučuje

Pokud budete chtít provádět změny na svém pozemku a nemusí to být vyloženě stavba nového domu, budete velmi pravděpodobně potřebovat poptat geodeta nebo geodetickou kancelář, jejímž hlavním zaměřením jsou geodetické práce.

Na koho se obrátit

GEO-5 nabízí geodetické práce Praha. Na trhu se pohybuji již více než 30 let. Věnuje se zaměřování pozemku, inženýrské geodezii, stavebnímu zaměření budov, 3D skenování, BIM, inženýrskými sítěmi a také stavebním povolením.

Celý tým zkušených pracovníků GEO-5 je připraven pomoci vás a vyhovět vašim požadavkům. Kontaktovat je můžete skrze telefon anebo osobně. V neposlední řadě je možné přímo vyplnit poptávkový formulář na webu.

Častá potřeba zaměření pozemku a jak probíhá

Velmi častým požadavkem je zaměření pozemku, které je poptáváno v mnoha různých případech. Například tehdy, pokud plánujete zanést věcné břemeno do parcely, když chcete oplotit pozemek a také v případě, kdy vlastníte jednu velkou parcelu, kterou potřebujete rozdělit na více menších. V neposlední řadě jsou tyto orgány nutné v případě, kdy naleznete rozdíl mezi fyzickým stavem pozemku a tím, jak je zakreslen v dokumentaci. Ve všech těchto případech budete potřebovat poptat geodetické práce pro vytyčení hranic a pro vypracování nového geometrického plánu. Veškeré příklady, kterých se nový geometrický plán týká, jsou stanoveny vyhláškou o katastru nemovitostí.

Pozemek je zaměřován kde jinde, než v terénu. Výsledky jeho měření jsou uváděny v souřadnicích státního systému S-JTSK. Měření je nejprve prováděno pomocí GPS, dále probíhá zaměření na základě pevných bodů, které už jsou v mapě zakresleny. Geodet se neobejde ani bez aktuálního zákresu hranic pozemku z katastru nemovitostí, zákresu inženýrských sítí a dalších. Tyto dokumenty je však schopna obstarat společnost ve vlastní režii.

V našem článku nakonec, v běžném životě však velmi užitečná rada do začátku: dříve, než k novému vytyčování hranic pozemku přistoupíte, získejte písemný souhlas sousedů o této skutečnosti. Bez něho totiž nebude možné nově zaměřené hranice zapsat do katastru.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Měřicí přístroje pro profesionály mnoha oborů

Jste elektrotechnikem, revizním technikem, pohybujete se v oblasti vědy či například automobilového průmyslu a ke své práci využíváte měřicí přístroje?...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img