Sobota, 8 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyRevize elektro: jak často je třeba ji provádět?

Revize elektro: jak často je třeba ji provádět?

Elektrospotřebiče má ve své domácnosti každý z nás. Jenomže málokdo z nás ví, jak často je nutné, podrobit je revizi. A jelikož máte ze zákona povinnost, při provozování jakéhokoliv elektrospotřebiče zajistit bezpečnost práce při jeho používání, je pravidelná revize elektro nevyhnutelná. A stejně tak je důležitá i pravidelná revize elektroinstalace a elektrorozvodů.

Skupiny A a B

Elektrospotřebiče se dělí do několika skupin. O tom, do jaké skupiny jednotlivé spotřebiče patří, rozhoduje to, kde se používají. Skupinu A tvoří spotřebiče, které jsou pronajímány koncovému uživateli. Jejich elektro revize je nutná při zapojování do provozu a další kontroly se plánují podle toho, do jaké skupiny spotřebič spadá. Další skupinu, která se nazývá skupina B, tvoří spotřebiče vyskytující se na stavbách či v zemědělských prostorech, tedy venkovní. Revize elektro zařízení ze skupiny B se provádí jednou za 3 až 6 měsíců.

Kategorie C, D a E

Skupina C se skládá ze spotřebičů, které jsou používány ve vnitřních prostorách a slouží k průmyslové či řemeslné činnosti. Jejich pravidelná kontrola by měla probíhat jednou za 6 až 24 měsíců. Podle toho, jak zařízení funguje. Do kategorie D spadají elektrospotřebiče ve veřejných prostorách. Jedná se o zařízení ve školách, v restauracích, hotelích a podobně. U těchto zařízení je nutné provádět revizi jednou za rok, maximálně dva. A poslední skupinu, která se nazývá E, tvoří spotřebiče v administrativních prostorech. U těch se kontrola provádí stejně často jako u spotřebičů skupiny D.

Revizi nepodceňujte a dodržujte termíny

Často se přihodí, že se při revizi elektra narazí na drobné nedostatky, které je kvalitní elektrikář schopen okamžitě opravit. Kromě elektrospotřebičů nezapomínejte ani na:

  • revize elektroinstalace
  • revize elektrozařízení
  • revize hromosvodů.

Včasnou kontrolou můžete odhalit případné poruchy.

Dodržujte termíny elektro revizí a nevynechávejte je.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper