Pátek, 30 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
CestováníLetiště blízko pláže: zkuste ostrov Bali v Indonésii

Letiště blízko pláže: zkuste ostrov Bali v Indonésii

které jsou pro českého rekreanta mnohem běžnější. Lákavý je pro několik navzájem odlišných pláží, zajímavých míst, přírodu i památky. Jsou mezi námi lidé, kteří vyhledávají letoviska i blízko letiště, rádi sledují letadla a zejména v exotických zemích „loví“ záběry méně známých leteckých společností a strojů přistávajících nad hlavou. Nadšenců tohoto druhu je i na Slovensku dost. Zejména na malých ostrovech jsou možnosti pro sledování letadel lepší, ochranná zóna není tak rozlehlá. Přestože Bali není malý ostrov, i zde je těch možností víc.

Kuta letadla

Kuta
Mezinárodní letiště na ostrově Bali je na jihu, v úzkém hrdle, jako by tvořilo hranici mezi malým poloostrovem na jihu. Na západní straně se nachází přistávací plocha, která je vysunuta daleko do moře. Pokud jste v letovisku Kuta, je docela jedno ve které jeho části. Po pláži se umíte přejet až na jih tak, abyste viděli letadla blíž. Pochopitelně, není možné přejít až pod přistávací zónu a ani do těsné blízkosti, ale na zajímavé fotografie to postačuje.

Přistávající letadla a vůbec dopravní spojení jsou opravdu pestré. Objevují se zde letecké společnosti z Japonska, Malajsie, známé Emirates, Jet Star a spojení s Austrálií. Vždyť město Darwin, kam vede hned několik linek denně, je jen do dvou hodin cesty menším letadlem.

Cesta autem v okolí letiště
Východní část Bali v blízkosti letiště ve zmiňovaném hrdle může být také zajímavá. Vede tudy totiž důležitý silniční tah. Z ničeho nic se tak může nad cestou objevit přistávající letadlo z opačné strany nebo vzlétající, což je mnohem častěji. Více spojení totiž vede právě směrem ze západu.

Předchozí článekV Chorvatsku plavky jen na pláži, za bikiny u památek je pokuta
Další článekPraha není jen o rušném víru velkoměsta, ale hodí se i jako dovolená pro rodiny s dětmi

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper