Pátek, 7 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
CestováníMasajové na Zanzibaru jsou atrakcí, ale plní více úkolů

Masajové na Zanzibaru jsou atrakcí, ale plní více úkolů

Masajové jsou jednou z nejznámějších skupin v Africe, kteří své popularitě mohou vděčit zejména zájmu turistů o země, kde žijí. Od Kilimandžáru až na jih jsou usídleni zejména v Tanzanii a na jihozápadě Keni. Zachovávají si svůj způsob života a mnohé kulturní prvky. Považují je za hrdé s určitou společenskou prestiží i mladí z jiných kmenů. Jsou však i lákadlem pro turisty. Masaj a Nemasaj je rozdíl v zemích, kde se s nimi lze setkat. Stánek s Masajem je zajímavější a lákavější, než stánek s běžným domorodcem. Oni to vědí ai běžní domorodci se tak mohou podobat Masaje.

Zanzibar a Masajové

Zanzibar a Masajové jako atrakce
Na ostrově Zanzibar, který patří pod Tanzanii, se návštěvníci mohou setkat s Masaji v místních hotelech v rámci večerních programů. V některých letoviscích jsou to Masajové, kteří pro svůj respekt hlídají pláže či areály hotelů. Zachrání vás například tehdy, pokud vás obklíčí děti, neboť zjistili, že máte bonbóny. Mladší Masajové jsou často prodejci suvenýrů, nebo jiní pracovníci. I během práce se nemusí vzdát svého tradičního červeného, ​​popřípadě károvaného červeného jednoduchého oděvu. I ten je důvodem, proč lidé rádi navštíví jednoduchý obchůdek se suvenýry na pláži s jemným pískem. Mohou se vyfotografovat s člověkem, který plnohodnotně nese všechny prvky této známé africké kultury. Nedivte se, pokud se vám nebudou představovat svým skutečným jménem. Pro lepší komunikaci si sami dávají jednodušší jména. Oblíbené je například Jacob (Džejkob).

Zanzibar a Masajové

Moderní Masaj má mimo svoji hole a pár dalších nástrojů za páskem i nový moderní. Mobil. Ačkoli i ten nejzákladnější typ 15 leté Nokie, ale využívaný pro nezbytný kontakt s rodinou, či přáteli. V místních hotelech se v rámci večerních programů sesbírá více z okolí a ukazují něco z kulturních zvyklostí. Typického tance, výskoků za zvukového doprovodu.

Třeba přiznat, že kulturu Masajů si opravdu nemůžeme splést. Jakmile se projeví zvukově, pohybově a svojí výstrojí, odliší se velmi jasně.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper