Pátek, 7 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a Návody8 potravin, které vás ráno nabudí lépe než káva

8 potravin, které vás ráno nabudí lépe než káva

Je pondělí brzy ráno a ještě prší a vy se nemůžete „vykopat“ z postele? Naštěstí existuje několik chutných a dostupných potravin, které vás povzbudí v dopoledních hodinách lépe než káva.

8 potravin, které vás ráno nabudiaZdroj foto: Shutterstock.com

 1. Jablka
  Jablka dokáží odstranit únavu a ospalost. Díky dostatečné dávce přírodního cukru dokáží vaše tělo probudit dokonce účinnější než káva. Pokud vás čekají časné ranní přednášky a potřebujete, aby váš mozek pracoval na plné obrátky, snězte ráno jedno jablko nebo si ho vezměte s sebou.
 2. Vajíčka
  Protein není prospěšný jen pro vaše svaly, ale i mozek. Vejce překypují živinami (bílkoviny, tuky, omega 3 mastné kyseliny) a nabijí vaše tělo energií na delší dobu. Takže naložte si na talíř vejce – vařené, míchaná vejce nebo omeletu a sytý organismus se vám pak poděkuje lepší soustředěností a pozorností.

Přečtěte si také:

Nabuďte své tělo na celý den s těmito jógové pozicemi!

 1. Čokoláda a kakao
  Zdravá dávka čokolády nikdy nikomu neublížila. Buď si ji dejte samotnou, přidejte k ovesným vločkám, ovoci či nasypte do mléka čokoládový protein nebo kakao. Protein pomáhá tělu vytvářet důležité enzymy, které vysílají signály do mozku, aby se probudil a naplno fungoval. Poskytuje živiny, které mohou pomoci tělu cítit se bdělejší. Kakao obsahuje přirozený kofein a pomůže udržet přiměřenou hladinu cukru v krvi déle, když se spojí s vápníkem, obsaženým v mléce.
 2. Grapefruit
  Věděli jste, že některé vůně mohou mít skutečně „nabudzovací“ účinek na tělo? Vůně citrusů přirozeně pomáhá cítit se čilejší a navíc vitamin C posiluje imunitní systém.
 3. Oves
  Správné množství sacharidů v dopoledních hodinách vám může být prospěšné. Důležité je nekonzumovat k snídani jednoduché sacharidy (vafle, palačinky či vdolečky). Vyberte si raději komplexní sacharidy, například ovesné vločky, které vás zasytí na delší dobu a pomohou nastartovat metabolismus.
 4. Koření
  Koření jako je skořice, kmín, paprika či červená paprika skvěle rozbíhají metabolismus a spouštějí v těle hormony, které vás okamžitě probudí. Zkuste si strouhaná jablka posypat skořicí nebo ji přidejte do ovesných vloček či k arašídového másla. Vajíčka, zeleninu či toasty si můžete ochutit různými jinými kořením podle chuti.
 5. Řecký jogurt
  Řecký jogurt je velmi prospěšný, pokud vás čeká důležitá zkouška nebo prezentace, poskytuje totiž bílkoviny a zdravé bakterie, potřebné pro správné fungování organismu. Kromě toho i spaluje tuk, protože na jeho strávení je potřebné více energie.
 6. Med
  Je čistší než bílý cukr, sladší než hnědý cukr a mnohem zdravější než jakékoli umělá sladidla. Med obsahuje přírodní cukry, které pozvednou vaši energetickou hladinu a pomohou vám cítit se čilejší. Zkuste si dát ráno namísto kávy pár lžiček medu, zalijte si jím ovoce nebo si ho přidejte alespoň do čaje. Je to lepší než kofein, protože med účinkuje déle.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper